Otel Temizliği

İnsanlar yaşadıkları ortam neresi olursa olsun içgüdüsel olarak temizlik ihtiyacı duymaktadır. Çünkü temiz olan ortamlarda insanların sağlıklı kalma olasılığı daha yüksektir. Buna bağlı olarak temiz bir çevrede yaşayan insanların daha mutlu ve daha huzurlu olduğu sonucuna varılabilir. Müşterilerine konaklama hizmeti veren firmaların da odalarının mümkün olduğunca temiz olması gerekmektedir. Çünkü insanlar kendi evleri ne kadar pis olursa olsun yabancı bir ortamda konaklayacakları zaman o ortamın mümkün olduğunca temiz olmasını istemektedir. Temizlik, özellikle otellerde, müşterilerin memnuniyet seviyesini belirgin düzeyde etkileyen bir değişkendir. Bu yüzden otel işletmecilerinin müşterileri için ayırdıkları odaları temiz tutması, hem kendi marka değerleri hem de konuklarının rahatı açısından oldukça önemlidir. Otellerde temizlik için çalışan personeller olsa da bazı işletmelerde bu durum söz konusu değildir. Bu tür otellerin otel temizliği hizmeti veren şirketlerden yardım alması gerekmektedir. Şirketimiz, Diyarbakır ve ilçelerindeki her tür otele temizlik hizmeti veren ve Nehir Temizlik unvanı ile çalışmakta olan bir kuruluştur.

Firmamızda yıllardır çalışmakta olan güvenilir personellerimiz kat temizliği, oda temizliği, çamaşırhane temizliği ve resepsiyon temizliği gibi pek çok hizmeti verebilen çalışanlardır. Personellerimiz özellikle günlük olarak değiştirilmesi gereken yatak çarşaflarının temiz tutulması için gereken özeni göstermekte ve odalardaki eşyaların yeni gelen misafir için uygun duruma getirilmesini sağlamaktadır. Çalışanlarımız otel temizliği hizmeti verirken güvenlik önlemleri almakta ve sağlığa zararlı hiçbir temizlik maddesi kullanmamaktadır. Özellikle yatak çarşafları ve yastık kılıfları temizlenirken kullanılan malzemelerin alerjen içermemesine dikkat edilmektedir. Oda temizliği yapılırken bunlara ek olarak tuvaletler, banyolar ve odalar havalandırılmakta, alerjen içermeyen güzel kokular sıkılmaktadır. Bunun dışında çöpler toplanmakta ve unutulan eşyaların kat görevlisine ulaştırılması sağlanmaktadır.

Firmamızla çalışmak isteyen otellerle birlikte ilk olarak temizliğin nerelerde ve hangi aralıklarla yapılacağı hakkında bilgi alışverişinde bulunulmaktadır. Buna göre bir fiyat belirlenmekte ve anlaşma sağlanmaktadır. Otel yöneticileri istedikleri taktirde, günlük, haftalık ya da aylık otel temizliği hizmeti alabilmektedir. Firmamızdan hizmet almak isteyen otel yetkilileri istedikleri zaman şirketimize telefon numarası ya da internet sitesinden ulaşabilmektedir.