Okul Temizliği

Çocukların temiz bir ortamda büyümesi hem sağlıkları açısından hem de çevre bilinci kazanmaları açısından oldukça önemlidir. Çocukların çevrelerini temiz tutmalarını öğrenebilmeleri için öncelikle temiz çevrenin ne olduğunu bilmeleri ve temiz bir ortamdayken nasıl hissettiklerini anlamaları gerekmektedir. Bunun için çocukların yaşadıkları evlerin ve odaların mümkün olduğunca temiz tutulmalıdır. Ek olarak okul çağındaki çocuklar için ikinci yuva olarak tabir edilen okulların da periyodik olarak temizlenmesi gerekmektedir. Okulların temiz tutulması, haftanın beş günü uzun bir süre boyunca eğitim gördükleri bu kurumlarda, çocukların daha mutlu olmalarına olanak sağlamaktadır. Bunun gerçekleşmesi içinde okul temizliği yapan profesyonel kuruluşlardan yardım alınması gerekmektedir. Nehir Temizlik ismiyle profesyonel bir okul temizliği firması olarak çalışan firmamız Diyarbakır kentinde hizmet vermektedir.

Şirketimiz okul temizliği hizmeti verirken çocukların sağlıklı bir ortama sahip olmalarını amaçlamaktadır. Bu amacın gerçekleşmesini sağlamak için alanında uzman kişilerden yardım almakta ve tüm zararlı maddelerin okullardan ve sınıflardan uzaklaştırılmasını sağlamaktayız. Çocukların hassas olduklarını göz önünde bulunduran firmamız temizlik sırasında alerjen içermeyen ve vücuda zararlı etkisi bulunmayan temizlik maddelerinden yararlanmaktadır. Bu sayede çocukların temizlik sonrasında güvenli bir şekilde okullarına gidip gelmelerine olanak sağlanmaktadır.

Okul temizliği yapılırken personellerimiz tarafından sadece sınıflar temizlenmemektedir. Sınıfların yanında, koridorlar, bahçeler, yönetim ve öğretmen odaları ve okul tuvaletleri gereken malzemelerle uygun bir şekilde temizlenmektedir. Okul temizliği okul yönetiminin belirlediği saatlerde yapılsa da sıklıkla öğrencilerin okulda olmadığı zamanlar tercih edilmektedir. Bu sayede hem personellerimizin kolay bir şekilde temizlik işlemlerini tamamlaması sağlanmakta hem de çocukların ıslak zemine bağlı olarak düşmeleri ve yaralanmaları engellenmektedir. Temizlik öncesinde okul yönetimi tarafından şirketimize okul ile ilgili bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler ışığında temizliğin ne kadar sürede tamamlanabileceği hesaplanarak doğru sayıda personel ve yeterli miktarda temizlik malzemesiyle belirlenen tarihte ve saatte işlemlere başlanmaktadır. Temizliğin bitmesinin ardından okul yönetimi tarafından kontroller yapılmaktadır. Bu kontroller sonrasında herhangi bir sorun olmadığına ve temizliğin başarılı bir şekilde tamamlandığına karar verilirse ücret alınmakta ve temizlik bitirilmektedir.