İnşaat Sonrası Temizlik

Yeni bir eve taşınmadan önce insanların yapması gereken pek çok işlem bulunmaktadır. Evrak işleri tamamlandıktan ve eşyalar alındıktan sonra eve yerleşmemek için bir neden olmadığı düşünebilir. Ancak ev yeniyse ve inşaat sonrası temizlik yapılmadıysa taşınma sırasında şok edici bir pislikle karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden taşınılacak olan evin önceden gezilmesi ve temizliğe ihtiyaç olup olmadığının tespit edilmesi gerekmektedir. Temizliğe ihtiyaç olduğu tespit edilirse kesinlikle günübirlik temizlikçilerden yardım alınmamalı ya da temizlik ev sahibi tarafından yapılmamalıdır. Aksi taktirde istenen sonucun alınmamasıyla birlikte evin bazı bölgelerine ciddi zararlar verilebilir. Bu yüzden profesyonel temizlik firmalarından hizmet alınmalıdır. Nehir Temizlik ismine sahip firmamız Diyarbakır şehrinde yıllardır inşaat sonrası temizlik hizmeti vermektedir.

Şirketimiz bu hizmeti verirken pek çok detaya dikkat etmektedir. Bu detaylara dikkat edilmesi istenilen sonucun kısa süre içinde alınmasına yardımcı olmaktadır. İnşaat sonrasında oluşan kalıntıların ve kirlerin temizlenebilmesi için özel teknikler ve malzemeler kullanılması gerekmektedir. Özellikle harç kalıntılarının parkelerden ve cam kenarlarından temizlenebilmesi büyük zahmet gerektiren bir iştir. Alanında uzman personellerimiz bu işlemi hızlı bir şekilde tamamlayabilmek için ince kazıma jileti kullanmaktadır. Bu ürün çizilmeye sebep olmadan silikon, harç ve boya gibi kalıntıların eşyalardan ya da parkelerden hızlı bir şekilde arındırılmasını sağlamaktadır. İnşaat sonrası temizlik sırasında personellerimiz, çerçevelerin koruma ambalajlarının sökülmesi, ısınma peteklerinin içlerinin parkelerin ve eşyaların tozlardan arındırılması ve camların silinmesi gibi pek çok hizmet vermektedir.

Firmamızdan inşaat sonrası temizlik hizmeti alacak olan müşterilerimizin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Personellerimiz temizlik yerine gelmeden önce kaba inşaat çöplerinin ve atıklarının temizlenmesi gerekmektedir. Böylelikle çalışanlarımız hızlı bir şekilde hizmeti tamamlayabilecektir. Bunun dışında, temizlik sırasında su ve elektrik kullanılacağı için evde elektrik ve su bağlantısının olması gerekmektedir. Aksi taktirde hizmetin gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir. Bunun dışında firmamızdan yardım almak isteyen kişilerin temizlenecek yerin büyüklüğü hakkında da bilgi vermesi gerekmektedir. Bu bilgi personel sayısını, hizmetin ücretini ve kullanılacak olan malzemenin miktarını değiştirmektedir.