Bina Temizliği

Temizlik, insanların var olduğu andan itibaren ihtiyaç duyduğu bir olgu olmuştur. Çünkü temiz bir çevreye ve bedene sahip olmak, insanların hayatını daha kaliteli ve daha sağlıklı bir şekilde sürmesine yardımcı olmuştur. İnsanlar, buna bağlı olarak, çeşitli temizlik yöntemleri geliştirmiş ve yaşam alanlarının daha temiz bir hale gelmesi için çalışmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve farklı yöntemlerin keşfedilmesiyle temizliğe verilen önem artmış ve günümüzde temiz olmak bir kural haline gelmiştir. Özellikle ortak yaşam alanlarının temiz tutulması neredeyse tüm toplulukların gerçekleştirmek için çabaladığı bir istek haline gelmiştir. İnsanların en sık kullandığı ortak yaşam alanlarından biri olan binalarda temizliğin sağlanabilmesi için tek bir kişinin çabası yetmemektedir. Binaların temiz tutulabilmesi için ya tüm bina sakinlerinin toplanarak temizlik yapması ya da temizlik şirketlerinden yardım alınması gerekmektedir. Bina sakinleri genellikle, daha sorunsuz ve kolay olduğu için temizlik şirketlerinden yardım almayı seçmektedir. Şirketimiz bina temizliği yapan ve Nehir Temizlik adıyla Diyarbakır ve ilçelerine hizmet vermekte olan bir kuruluştur.

Şirketimizden yardım almak isteyen müşterilerimizden öncelikle temizlenecek bina hakkında detaylı bilgiler alınmaktadır. Müşterilerimizden alınan bilgiler analiz edilerek ne kadar temizlik malzemesi kullanılması gerektiği hesaplanmakta ve ona göre tedarikli olunmaktadır. Ayrıca binalarda temizlenecek olan kısımların türüne göre de malzeme türü değişebilmektedir. Müşterilerimiz istedikleri taktirde tamamen bitkisel içeriğe sahip olan temizlik malzemelerimizden de yararlanabilmektedir. Temizlik malzemelerinin türünün ve miktarının belirlenmesinin ardından bina temizliği sırasında çalışacak olan personel sayısı belirlenmektedir. Bu sayı müşterinin isteğine göre de değişebilmektedir. Bu gibi değişkenler belirlendikten sonra hizmet için bir belirlenmekte ve anlaşma sağlandığı taktirde personellerimiz randevu günü ve saatinde verilen adreste olmaktadır.

Bina temizliği sırasında ilk olarak personellerimiz arasında iş bölümü yapılmaktadır. Temizlik işlemleri sırasına göre yapılmakta ve her nokta dikkatlice temizlenmektedir. Bina temizliği sırasında genellikleilk olarak merdivenler silinmekte, ıslatılmakta ve alerjen içermeyen temizlik malzemeleri ile dikkatli bir şekilde temizlenmektedir. Ardından tırabzanlar, daire kapılarının pervazları, giriş kapısı, posta kutuları, su ve elektrik sayaçlarının panoları silinmekte, örümcek ağları temizlenmekte ve çöpler toplanarak atılmaktadır.